top of page

חדש! הזמנת אתר אונליין

מעוניינים בבניית אתר לעסק שלכם? אנחנו כאן

שירותים לעסקים בלין

התרשמו ממגוון רחב של שירותים דיגיטליים לעסקים

צריכים תוכן לאתר או לעסק?

לין מציעה כתיבת תוכן לעסקים במחירים משתלמים

בניית אתרים מול בניית חנויות אינטרנטיות

אנחנו יודעים מה אתם חושבים. גם חנות אינטרנטית היא אתר אינטרנט, אבל במאמר זה נערוך השוואה מקיפה בין בניית אתרים ללא סליקה באשראי לבין חנויות אינטרנטיות שבאמצעותן כן אפשר לסלוק כרטיסי אשראי. הרבה בעלי עסקים מתלבטים בין בניית אתר תדמית לבין בניית חנות אינטרנטית. הסיבה להתלבטות היא הפערים בעלויות ובניהול שעליהם נרחיב בהמשך המאמר.

ראשית, נתחיל במושגים:


· אתר אינטרנט תדמיתי – אתר אינטרנט המשמש בעלי עסקים מכל מיני סוגים לצרכים תדמיתיים (למשל כרטיס ביקור או גלריה). אתר אינטרנט תדמיתי מורכב בדרך כלל מטקסטים, תמונות וסרטונים; אודותינו, השירותים שלנו, גלריה, המלצות מלקוחות ופרטי התקשרות.

· חנות אינטרנטית – חנות אינטרנטית היא אתר אינטרנט מכירתי אשר באמצעותו ניתן לחייב לקוחות באמצעות כרטיס אשראי ולמכור את המוצרים / השירותים שלכם באינטרנט.

מי צריך אתר אינטרנט תדמיתי? כל בעל מקצוע, עסק או עמותה שמעוניינים בנוכחות באינטרנט (ובעידן הדיגיטלי של ימינו זה ממש הכרחי). בעלי עסקים שאין להם מוצרים שהם יכולים למכור באינטרנט צריכים להשקיע בבניית אתר תדמית לעסק שלהם – ולא בחנות אינטרנטית. לדוגמה: עורכי דין, רופאים פרטיים, מדבירים, אינסטלטורים, פסיכולוגים ועוד ועוד.


מי צריך חנות אינטרנטית? בעלי חנויות ועסקים אשר מוכרים מוצרים פיזיים ו/או דיגיטליים כמו למשל: חנויות בגדים, חנויות נעליים, חנויות מחשבים וכד'.


מהם ההבדלים בין בניית אתרים תדמיתיים לבין בניית חנויות אינטרנטיות? ההבדלים בין אתרים תדמיתיים לבין חנויות אינטרנטיות באים לידי ביטוי בכמה מישורים:


· עלות הקמה – המחירים של בניית אתרים תדמיתיים נמוכים משמעותית מהמחירים של חנויות אינטרנטיות. הפערים במחירים יכולים להגיע לכ-10,000 ₪ (ואנחנו מדברים על דמי הקמה בלבד). בניית אתרי תדמית ברמה גבוהה יכולה לעלות בין 1,000-8,000 ₪ (המחירים תלויים בהרבה משתנים) בעוד שבניית חנות אינטרנטית ברמה גבוהה תעלה 5,000-50,000 ₪ (גם כאן המחירים תלויים במשתנים רבים).

· עלות אחזקה שנתית – עלות אחזקה שנתית ממוצעת של אתרי תדמית יכולה לעלות 750-1500 ₪ בשנה (תלוי מה זה כולל) בעוד שעלות אחזקה שנתית של חנות אינטרנטית יכולה לנוע בין 2,500-7,500 ₪ מכיוון שיש עלויות נוספות של מסוף ועמלת הסליקה.

· ניהול שוטף ואחריות – אתרי תדמית הם בדרך כלל סטטיים ולא משתנים. משקיעים בבנייתם פעם אחת והם יכולים להישאר כך זמן רב. לעומת זאת, בחנויות אינטרנטיות יש השקעה רבה: יש להעלות מוצרים על בסיס שוטף, לעדכן מחירים ומלאים, להציע מבצעים וקופונים מיוחדים ולהשקיע הרבה יותר זמן. בנוסף, צריך לנהל את שליחת המוצרים ללקוחות על כל המשתמע מכך גם מבחינת זמן וגם מבחינת עלויות כספיות נוספות.

אם אתם בעלי עסק חדש או אם אין לכם תקציב גבוה, אנו ממליצים לכם להתחיל בבניית אתר תדמית אשר יציג את כל המוצרים שלכם מבלי אופציה לשלם לכם באשראי דרך האתר ובכך תוכלו לחסוך אלפי שקלים בדמי ההקמה והאחזקה השנתיים. במידה ותראו שיש ביקוש כה רב שאינכם יכולים לשאת בטלפון, תוכלו לעשות את המעבר מאתר קטלוג תדמיתי לחנות אינטרנטית כהלכתה. זכרו: תמיד-אפשר-להשתדרג!


איפה כדאי לבנות אתרי תדמית לעסקים? אחרי שסקרנו מספר רב של פלטפורמות ברחבי הרשת, הפלטפורמה הנבחרת שלנו לאתרים שהם סך הכל תדמיתיים לעסקים היא וויקס. חבל לשלם אלפי שקלים בפלטפורמת וורדפרס ובסופו של דבר "להתחתן" עם מי שבנה לכם את האתר ולהיות תלויים בו בכל שינוי (וגם לשלם על זה...). בוויקס תקבלו את העיצובים הכי חדשים ויפים, תיהנו משירותי תמיכה ללא עלות, ותחסכו אלפי שקלים בבניית האתר לעסק שלכם.

אנחנו מזמינים אתכם להתרשם מעשרות רבות של דוגמאות של אתרי תדמית לעסקים שבנינו כאן: www.lin.co.il/websites איפה כדאי לבנות חנויות אינטרנטיות? השאלה הזאת כבר יותר מורכבת! אם אתם צריכים חנות פשוטה יחסית (קטלוג מוצרים, כפתורי "קנה עכשיו" ותשלום באשראי), תוכלו לעשות זאת בוויקס ולחסוך אלפי שקלים בעלות ההקמה ובעלות האחזקה השנתית.

אם אתם צריכים חנויות מורכבות יותר הכוללות מערכות לניהול מלאי, שליחת חשבוניות אונליין ופיצ'רים מתקדמים כאלו ואחרים, אנחנו ממליצים על www.istores.co.il – החנות האינטרנטית שלי בשיתוף ישראכרט.

לאחר שסקרנו פלטפורמות שונות לבניית חנויות, הם הכי טובים גם מבחינת המחיר, התמורה, והמורכבות של החנות.


אנחנו מזמינים אתכם להתייעץ איתנו ללא עלות בכל הקשור לחנויות אינטרנטיות ואנחנו נפנה אתכם למקום שיהיה הכי נכון עבורכם.


לין בניית אתרים עזרה לעצמאיים ולבעלי עסקים לחסוך למעלה ממיליון שקלים בבניית אתרים.

צריכים עזרה? רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתנו קשר :)

Comments


בניית אתרים ועוד דברים מעניינים בבלוג של לין