top of page

חדש! הזמנת אתר אונליין

מעוניינים בבניית אתר לעסק שלכם? אנחנו כאן

שירותים לעסקים בלין

התרשמו ממגוון רחב של שירותים דיגיטליים לעסקים

צריכים תוכן לאתר או לעסק?

לין מציעה כתיבת תוכן לעסקים במחירים משתלמים

טיפים לכתיבת קורות חיים מרשימים

קורות חיים הם מסמך שיווקי שמייחצן את המוצר שאתה מכיר הכי טוב: את עצמך. תקופת הקורונה הותירה עשרות אלפי אנשים שכעת נאלצים לחפש כיוון חדש בחייהם בעקבות פיטורין. לכן, לפני שאתה מתחיל בחיפושים מרגשים אחר עבודת החלומות, כדאי לך להתחיל בעדכון קורות החיים. בכדי לספק לך את העצות הכי טובות לכתיבת קורות חיים מרשימים, שוחחנו עם אלו שנתקלים במאות מסמכים של קורות חיים ביום - מומחי הגיוס של וויקס - וביקשנו מהם את העצות הכי מעניינות ופרקטיות שהיה להם להציע.

קורות חיים מרשימים - על מה להקפיד?


1. בחר את הפורמט הנכון

2. הוסף את פרטי הקשר שלך

3. צרף את נתוני ההשכלה שלך

4. כלול פרטים נוספים

5. הגהה ועריכה סופיות

6. הרחב את הנוכחות הדיגיטלית שלך

01. בחר את הפורמט הנכון

כשאתה כותב קורות חיים, זכור כי אין הזדמנות שניה לרושם ראשוני. מחקרים מראים שרוב המגייסים סורקים קורות חיים תוך 6 שניות לפני שהם מחליטים לדחות או להתקדם עם מועמד מסוים.

פורמט וסגנון אלו הן התכונות החזותיות הראשונות שמגייסים מבחינים בהן. באופן כללי, קורות חיים שנראים רע ויזואלית מרתיעים מגייסים לקרוא את הדברים הכתובים בהמשך.

לפני שתתחיל להוסיף פרטים לקורות החיים שלך, חשוב על הפורמט בו תרצה להשתמש. כפי שניתן לראות בתבניות קורות חיים אלה, מקצועות מסוגים שונים נוטים להנות מפורמטים שונים. בשורה התחתונה, עליך לבחור פורמט שיהיה ברור לקריאה וידגיש את האלמנטים החשובים ביותר.

להלן מספר נקודות שיש לקחת בחשבון בנושא הפורמט:


ארגן את החלקים שלך לפי רלוונטיות. הסדר המסורתי הוא להתחיל עם הניסיון המקצועי שלך ומיד תחתיו למקם את נתוני ההשכלה. בתוך כל חלק, כתוב את הנקודות העיקריות בסדר כרונולוגי הפוך. סיים עם מידע נוסף כגון שפות ומיומנויות.

צור מסמך קל לרפרוף. קורות החיים שלך צריכים להיות קלים בעיניים. הימנע מצפיפות העמוד על ידי בחירת גודל גופן 11 או 12, ובחר במרווח מתאים בין השורות.


הדגש קטעים חשובים. השתמש בגופן מודגש כדי לחלק את קורות החיים לקטעים המוגדרים בבירור, או כדי להדגיש נקודות מפתח. שקול להכניס את כותרות המדור, כותרות העבודה ושמות החברה בגופן מודגש וגדול יותר, או לחלופין, בגופן שונה.


השתמש בנקודות. חלק את התיאורים שלך לנקודות כדי להפוך את המידע לקריא ונעים לעין.


שמור על המסמך קצר וקולע. מידע נוסף אינו תמיד טוב יותר. למעשה, קורות חיים ארוכים יותר עלולים ליצור את הרושם כי הם אינם ממוקדים או ערוכים. לכן, נסה לכתוב את קורות החיים בעמוד אחד.


02. הוסף את פרטי ההתקשרות עמך

לפעמים אנחנו חושבים על הכל, אבל שוכחים את הדבר הכי חשוב ועיקרי. בעת כתיבת קורות חיים, קל להתעלם מחלק מידע זעיר אך קריטי: פרטי הקשר שלך. וודא שפרטי הקשר שלך גלויים בבירור בראש המסמך. בדומה לכרטיס ביקור, סעיף זה צריך לכלול את שמך, מספר הטלפון, כתובת הדואר האלקטרוני וכמובן, מקום מגורייך. צמצם את הבלבול באמצעות מספר טלפון אחד וכתובת דוא"ל אחת. אנו ממליצים ליצור כתובת דוא"ל חדשה לצורך חיפוש העבודה שלך, ועדיף שכתובת דוא"ל זו תראה מקצועית ומרשימה ככל האפשר.

03. צרף את נתוני ההשכלה שלך

בעת כתיבת קורות חיים, כאמור, יש לכתוב את הפרטים החשובים ביותר בראש העמוד. חווית העבודה שלך היא, באופן וודאי, רלוונטית יותר למגייסים. לכן, המגייסים הראשיים של וויקס ממליצים להציג את הניסיון המקצועי לפני נתוני ההשכלה.

עם זאת, אל תהסס להציב את נתוני ההשכלה שלך לפני החלק של הניסיון התעסוקתי אם סיימת ללמוד ממש לא מזמן. אם בידך תואר ראשון ומעלה, אין צורך לכלול את המידע שלך מהתיכון. אם הרווחת מספר תארים, רשום תחילה את ההשכלה הגבוהה ביותר שלך - למשל, את התואר השלישי שלך לפני התואר הראשון שלך. אם זכית בפרסים או שבחים שמעידים על הצטיינותך (מצטיינ\ת דיקן), הזכר גם אותם.

04. כלול פרטים נוספים

חלק מהמועמדים לעבודה שואפים לגרום לקורות החיים שלהם להתבלט באמצעות לוחות צבעים יצירתיים, תמונות, תיאורים של סוגי אישיותם ועוד. האם זה קצת טו מאץ'?

כדי לענות על כך, שאל את עצמך האם הפרטים הנוספים הללו מגדילים את הסיכויים שלך להתקבל למשרה הספציפית הזו. אם התשובה היא לא, דלג על הפרטים האלה. באופן כללי, ככל שהקורות חיים שלך נקיים ותמציתיים יותר, כך הם נראים מקצועיים יותר.


להלן ההמלצות שלנו:

מיומנויות. חשוב לרשום את כל היכולות המקצועיות הרלוונטיות, בין אם מדובר במיומנויות בבניית אתרים ובין אם מדובר במומחיות קידוד. הזכר תוכנות ספציפיות בהן אתה שולט, כגון פוטושופ או אקסל. בנוסף, אם אתה דובר מספר שפות בצורה שוטפת, הקפד לכלול גם את האינפורמציה עליהן.


תמונות. הוספת תמונה של עצמך היא BIG NO. אין לזה שום רלוונטיות לכישורי העבודה שלך, ומגייס עסוק ממילא לא ישים לב לכך. במקום זאת, שמור את התמונות באתר האישי שלך.


תחביבים. אם אתה אוהב לצייר, לאפות, לרוץ מרתונים או לנגן בגיטרה, אל תהסס להוסיף את התחביבים שלך - אלו עשויים לתת תמונה רחבה יותר על אישיות שלך. עם זאת, אל תכלול את התחביבים שלך אם הם רק מוסיפים עומס נוסף לרזומה המלא כבר.


התנדבות. התנדבות למען הקהילה שלך או כל עבודה ללא מטרות רווח בענף שלך נוטה לעשות רושם טוב. אם אתה מבצע התנדבות, אנו ממליצים לציין זאת בקצרה בקורות החיים שלך.

05. הגהה ועריכה סופיות

לאחר כתיבת קורות החיים, קרא אתם בקול רם כדי לוודא שהמשפטים זורמים בצורה חלקה ושאין טעויות כתיב או דקדוק.

בנוסף, קרא את התיאורים שלך כדי לבדוק מחדש שכל שורה מביאה ערך לקורות החיים שלך בכללותה. האם האמירות שלך ברורות ויעילות? האם כל הנקודות שלך ייחודיות? חפש מילים נרדפות כדי להימנע מחזרתיות מונוטונית.

לבסוף, וודא שהעיצוב שלך עקבי. את הטיפוגרפיה שלך - כולל המרווח, גודל הגופן, והכותרות - יש לעצב בצורה עקבית לאורך כל הדף.

06. הרחב את הנוכחות הדיגיטלית שלך

בניית הנוכחות המקוונת המקצועית שלך היא חלק קריטי בתהליך בקשת העבודה. למעשה, מחקרים הראו כי 93% מהמגייסים יחפשו אותך בגוגל לפני שהם יזמינו אותך לראיון אישי או וידאו.

לאחר שתעבוד קשה על כתיבת קורות החיים שלך, אל תגביל אותם לגליון נייר מודפס. רענן אותם באופן מקוון על ידי הוספת המידע לפרופיל הלינקדאין שלך, למשל.

ומה לגבי אתר? בין אם אתם מחפשים לפתח את הקריירה שלכם, סוף סוף לשנות את העבודה, או אפילו להגיש בקשה לוויקס, בניית אתר מקצועי תעזור לכם לספר את הסיפור שלכם במלואו. על ידי בניית אתר משלך, אתה יכול לקחת את קורות החיים שלך צעד אחד קדימה ולהוסיף קישורים, פוסטים בבלוג, תיק עבודות מלא ועוד!

לין בניית אתרים עזרה לעצמאיים ולבעלי עסקים לחסוך למעלה ממיליון שקלים בבניית אתרים.

צריכים עזרה? רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתנו קשר :)

Comments


בניית אתרים ועוד דברים מעניינים בבלוג של לין

הצהרה

כל הכתוב אינו מהווה ייעוץ כזה או אחר. 
אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי גורם מוסמך כזה או אחר, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם גורם מו
סמך בטרם נקיטת כל פעולה כזו או אחרת. 
כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש
 בלבד. חלק מהתוכן המופיע בבלוג זה נכתב על ידי צדדים שלישיים ועל ידי בינה מלאכותית (AI), וללין בניית אתרים אין אחריות כלשהי על תוכן זה.
לין בניית אתרים לא תהיה אחראית לכל נזק או פגיעה כלשהם, מכל סוג או צורה, שייגרמו למשתמש ו/או ליישות כזו או אחרת כתוצאה מהסתמכות ו/או שימוש בתוכן.
על כן, למשתמש או למי מטעמו לא תהיה כל טענה לגבי התוכן המפורסם באתר זה.

bottom of page