top of page

חדש! הזמנת אתר אונליין

מעוניינים בבניית אתר לעסק שלכם? אנחנו כאן

שירותים לעסקים בלין

התרשמו ממגוון רחב של שירותים דיגיטליים לעסקים

צריכים תוכן לאתר או לעסק?

לין מציעה כתיבת תוכן לעסקים במחירים משתלמים

קידום אתרים באמצעות בלוג

בלוגים. יש מקום שהם לא נמצאים בו? אנשים ועסקים רבים יוצרים בלוג כדי לשתף את הרעיונות והמומחיות שלהם באופן מקוון, וכדי לשפר את הנוכחות שלהם ברשת. אז מהו בדיוק בלוג? האם הוא שונה מאתר אינטרנט? מדוע הוא נמצא בכל מקום? ואיך אפשר לקדם את האתר שלך באמצעות כתיבת בלוג? לפני שנתחיל נעבור על מספר מושגים בסיסיים:

מה זה בלוג?

המילה "בלוג" היא הלחם של המילים מאנגלית: Web (רשת) ו-Log (יומן). בראשית דרכם, הבלוגים היו יומן מקוון בו אנשים יכלו לרשום על חיי היומיום שלהם ברשת. מאז הם הפכו לכלי הכרחי לקידום אתרים בו מידע חיוני ועדכונים הקשורים לעסק שלך נכתבים באופן שוטף ומתעדכן.

בלוגים הם אתרים המספקים תובנות חיוניות לנושא מסוים. נושאים אלה יכולים להיות כל דבר, החל מאוכל ועד לקידום אתרים ושיווק מקצועי. בלוגים מורכבים מפוסטים המשמשים לרוב כפלטפורמה לדיונים, ובהם קטעי הערות פעילים.

מה ההבדל בין אתר לבלוג?

בלוג עוסק בנושא מסוים ומתעדכן, לעיתים קרובות, בצורה של מאמרים. בניגוד לבלוג, אתר אינטרנט מתחלק לדפי הסבר פנימיים, ולכל אחד מהם מטרות שונות. לרוב, באתרי אינטרנט שונים ישנם גם בלוגים פנימיים. כאשר בלוגים תופסים חלק גדול מהאתר, האתר מספק את עיקר המידע דרכם כדי לעדכן את המשתמשים אודות מוצריו בדרך אטרקטיבית יותר.

מדוע עלתה הפופולריות של הבלוגים?

יותר מ ¾ מכל אתרי האינטרנט המקוונים מכילים בלוג, לכן "פופולרי" זו לשון המעטה. אבל למה? מה כל כך מיוחד בבלוגים? ובכן, אחת הסיבות לכך היא שבדומה לפלטפורמות המדיה החברתית, הבלוגים מאפשרים לאנשים לחלוק את מחשבותיהם וחוויותיהם עם אחרים. בהתחשב בקטעי התגובה הפעילים, הבלוגים מאפשרים לאנשים לקיים קשרים זה עם זה ולבנות מערכות יחסים על בסיס תחומי עניין משותפים שאינם מוגבלים על ידי מיקום גיאוגרפי. בעיקרו של דבר, הבלוגים הפכו למצע חברתי.

סיבה נוספת לקידום אתרים באמצעות בלוג היא שאנשים רבים החלו לייצר רווחים מהבלוגים שלהם. בלוגרים נוטים להרוויח כסף מפרסומות בכמה צורות שונות. אחת הצורות הנפוצות ביותר של פרסומות היא שיווק שותפים. מכיוון שבלוגרים דנים לעתים קרובות בנושא מסוים ובעלי ניסיון רב בתחומם, הם מהווים מקורות אמינים לנושאים אלה.

לדוגמה, אם אתה בלוגר נסיעות וכותב על החוויות שלך ועל מה שעשית ביעדים שונים, סביר להניח שהקוראים שלך עשויים לעקוב אחר עצתך. מכיוון שאתה מספק מידע על אטרקציות טיולים ומקדם אותם לקוראיך, חברות של אטרקציות למטיילים אלה עשויות לשלם לך כדי להגדיל את כמות המבקרים בהן.

בנימה טכנית יותר, הבלוגים זינקו כי זה כל כך קל לאנשים ליצור ולעדכן את הבלוגים שלהם בעצמם. עם פלטפורמות רבות לבניית אתרים, אנשים ללא כישורי קידוד יכולים כעת ליצור ולעדכן את הבלוגים שלהם באופן קבוע.

איך הבלוגים מועילים לעסקים?

הסיבה הבסיסית ביותר לכך שעסקים פנו לקידום אתרים באמצעות בלוג היא הדרך הפשוטה לשימור הלקוחות. עדכונם הקבוע של הבלוגים מאפשר לעסקים לשתף שינויים בחברה, ליידע משתמשים על מבצעים ולספק את הטיפים הטובים ביותר לשימוש במוצר שלהם.

סיבה נוספת לקידום אתרים באמצעות בלוג היא הרוחב והתוכן הרחבים שהכתיבה בבלוג מספקת, ובכך מסייעת למשוך קהל גדול יותר של קוראים. נניח שאתה מוכר פרחים, ובדרך כלל האתר שלך מורכב בעיקר מהזרים השונים שאתה מציע. באופן הגיוני, כל מי שמחפש לקנות פרחים יוכל למצוא את האתר הדרוש לו. אבל, אם אתה מעלה רעיונות תוכן רלוונטיים לבלוג עם פוסטים בנושא "כיצד לטפל בפרחים שלך", אפילו אנשים שאינם מחפשים במפורש לקנות פרחים עשויים להגיע לאתר שלך. בזכות הבלוג שכתבת, אנשים שלרוב קונים את הפרחים שלהם במקום אחר, יכולים להרוויח משהו מהאתר שלך ולהכיר את המותג שלך.

יתרון חיוני נוסף בהבאת תנועה רבה יותר לאתר שלך הוא SEO, או אופטימיזציה למנועי חיפוש. כאשר מנועי חיפוש כמו גוגל מבחינים כי אנשים רבים יותר מבקרים באתר נתון, הם עשויים לשקול את התוכן של אותו אתר כרלוונטי יותר. מנועי חיפוש, בתורם, עשויים להגדיל את החשיפה של אותו אתר על ידי כך שהם יאפשרו לו להופיע קרוב יותר לדף התוצאות. וכמובן, ככל שהאתר שלך קרוב יותר לראש התוצאות, כך גדלים הסיכויים שאנשים ילחצו עליו.

מדוע חיוני להתחיל קידום אתרים באמצעות בלוג?

בלוגים הם חיוניים להרבה אנשים שונים והם מספקים במה לצרכים משתנים. בלוג הוא דרך מצוינת לבסס את המומחיות שלך בתחום נתון בתור איש מקצוע. כשאתה כולל מידע מעשי ומדריכים המתעדכנים באופן קבוע בבלוגים שלך, אתה מוכיח שאיש אינו מכיר את הענף שלך טוב יותר ממך.

אז איך אתה יכול להתחיל את הבלוג שלך?

כעת, לאחר שלמדת הכל על יסודות הבלוג, אתה אולי תוהה, מה עכשיו? למזלך, הפעלת בלוג היא תהליך ממש פשוט. כדי להתחיל, פנה לחברה לבניית אתרים לעסקים.

אם יש לכם במקרה אתר וויקס, תוכלו לשלב בצורה חלקה בלוג באמצעות אפליקציית הבלוג של וויקס. כך או כך, יהיה לך החופש הדרוש כדי ליצור בלוג שמייצג אותך לחלוטין.

מה עליך לכלול בבלוג שלך?

לאחר שיצרת את הבלוג שלך, הגיע הזמן להתחיל לחשוב איזה סוג תוכן אתה רוצה לכלול ואיך עליך לכתוב את הפוסטים שלך בבלוג. כשאתה מגלה את סוג התוכן עליו תכתוב, חשוב על קהל היעד שלך ומה הם רוצים ללמוד עליו.

חשוב לזכור שפוסטים בבלוגים צריכים להיות קלים יחסית לקריאה ולהבנה, אך בכל זאת צריכים לספק סיכום מלא של הנושא העומד לרשותך. עיין במאמר זה לקבלת הסבר מלא יותר על כתיבת פוסטים בבלוג.

שלב חשוב נוסף בכתיבת בלוג הוא להבין כיצד לכתוב כותרת בלוג קליטה ומושכת. הכותרת היא הדבר הראשון שהקוראים יראו לפני שהם אפילו מגיעים לבלוג שלך. הכותרת שלך תופיע בגוגל, ובאותן מילים מעטות בלבד תשפטו על ידי כל הקוראים הפוטנציאליים. אז אפשר לומר שהכותרת קריטית. התחל בבחינת מה אנשים היו מחפשים כדי להגיע לבלוג שלך או לפוסט הבלוג הספציפי שלך.

איך אתה יכול לגרום לבלוג שלך להצליח?

יצרת את הבלוג שלך, הוספת קצת תוכן מפתה ועכשיו אתה רוצה לדעת, מה הלאה? כיצד אוכל לגרום לבלוג שלי להצליח? ובכן, יש כמה אלמנטים שאתה יכול להוסיף לבלוג שלך כדי להבטיח שגוגל תבחין בך. אלמנטים אלה נעים בין תוספות ויזואליות איכותית לפוסטים בבלוג שלך, ועד לביצוע מחקר מילות מפתח אינטנסיבי למטרות SEO. כדי לקבל הבנה מלאה כיצד לשפר את הבלוג שלך, עיין בכלי הבלוגים החיוניים האלה שכל הבלוגרים צריכים לדעת ולהשתמש בהם.

ניתן לומר כי בלוג הוא כלי חשוב וחיוני לקידום עסקים בדיגיטל בעידן החדש. בלוג יוכל לעזור לכם כבעלי עסקים להביא גולשים רבים לאתר האינטרנט של העסק שלכם ולגייס לידים ובסופו של דבר לקוחות חדשים.


ביבליוגרפיה:


לין בניית אתרים עזרה לעצמאיים ולבעלי עסקים לחסוך למעלה ממיליון שקלים בבניית אתרים.

צריכים עזרה? רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתנו קשר :)

Comments


בניית אתרים ועוד דברים מעניינים בבלוג של לין

הצהרה

כל הכתוב אינו מהווה ייעוץ כזה או אחר. 
אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי גורם מוסמך כזה או אחר, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם גורם מו
סמך בטרם נקיטת כל פעולה כזו או אחרת. 
כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש
 בלבד. חלק מהתוכן המופיע בבלוג זה נכתב על ידי צדדים שלישיים ועל ידי בינה מלאכותית (AI), וללין בניית אתרים אין אחריות כלשהי על תוכן זה.
לין בניית אתרים לא תהיה אחראית לכל נזק או פגיעה כלשהם, מכל סוג או צורה, שייגרמו למשתמש ו/או ליישות כזו או אחרת כתוצאה מהסתמכות ו/או שימוש בתוכן.
על כן, למשתמש או למי מטעמו לא תהיה כל טענה לגבי התוכן המפורסם באתר זה.