תמונת נושא - פוסט בבלוג

ברוכים הבאים לבלוג של LIN.co.il
אנו מציעים מגוון שירותי דיגיטל לעסקים.

רוצים להתייעץ בקשר לבניית אתרים? עיצוב גרפי? כתיבת תוכן? קידום העסק?

תרגישו חופשי להזמין שיחת ייעוץ ידידותית ללא עלות.

גוגל ואפל נלחמות בנגיף הקורונה ביחד

אפל וגוגל בונים במשותף תוכנה למכשירי אייפון ואנדרואיד כדי לסייע במעקב אחר התפשטות נגיף הקורונה. האפליקציה תוכל לומר למשתמשים אם הם היו במגע או בסביבת אדם נגוע בקורונה ועלולים לחלות בעצמם. הפרויקט החדש אמור לצאת לאור בחודש מאי 2020.

מומחים רפואיים יודעים כי מעקב שכזה הוא חיוני לבריאות הציבור בעת התרפצות מגיפות. מאמץ זה של עמק הסיליקון יהיה אחד הניסיונות האמריקניים הגדולים ביותר לעקוב מקרוב אחר התפשטות נגיף הקורונה.


כדי לבנות רשת מעקב שכזו, הטכנולוגיה החדשה תסתמך על בלוטות', המשמשת בדרך כלל לתקשורת למרחקים קצרים בין מכשירים. אם אדם מסוים חלה בנגיף הקורונה, הוא מזין את המידע לאפליקציה בטלפון שלו, ואנשים אחרים שהיו בקרבתו במהלך 14 הימים הקודמים, יקבלו התראה.

בהתחלה התוכנה תורכב מממשק API (ממשק תכנות יישומים) המאפשר לטלפונים של אפל ואנדרואיד המשתמשים במערכות הפעלה שונות להחליף נתונים זה עם זה. המשתמשים יצטרכו להוריד בנפרד אפליקציות שנוצרו על ידי רשויות הבריאות המשתמשות בממשק ה-API כמערכת בסיסים להחלפת נתונים. הנתונים יהיו נגישים לבעלי תפקידים בתחום בריאות הציבור אך לא יכללו מידע המזהה באופן אישי לא לחברות ולא לממשלות.


בהמשך, שתי החברות מתכננות להוסיף תוכנות למעקב ישירות למערכות ההפעלה, כך שהיא כבר תהיה בטלפונים של אנשים כברירת מחדל; מכיוון שככל שיותר אנשים ישתמשו באפליקציה, היא תהיה יעילה יותר ותוכל להציל חיים רבים יותר. האפליקציה של סינגפור,,TraceTogether שמשתמשת באופן דומה בבלוטות' למעקב אחר המחלה, אומצה על ידי 12% מהאוכלוסייה.

לבסוף, הרעיון עדיין תלוי בכך שיש בדיקות נרחבות, מהירות ואמינות, המאפשרות לאנשים לדעת שהם חולים מלכתחילה.


ביבליוגרפיה: https://www.technologyreview.com/2020/04/10/999213/apple-and-google-are-building-coronavirus-tracking-into-ios-and-android/