Reading%20a%20Newspaper_edited.jpg
  • LIN.co.il

טיפים לניהול עסקי-פיננסי לעסקים קטנים

כשמדובר בפתיחת עסק משלך, בוודאי תתמודד עם שפע של משימות, החל מבניית אתר תדמית לעסק וכלה בניהול החשבונות שלך. המשימה האחרונה עשויה להיות המרתיעה ביותר מהם. קל לדמיין מדוע כשחושבים על כל האחריות שנלווית אליו. אנו כאן להראות לכם שלא צריך לפחד! המדריך הבא הופך את הניהול העסקי והפיננסי לעסקים קטנים קל להבנה, ללא קשר לידע קודם.

להלן, נעבור דרך היסודות של הנהלת חשבונות, מפתיחת חשבון בנק ועד מעקב אחרי הרווחים וההוצאות של העסק שלך. גם אם החלטתם להעסיק רואה חשבון שינהל את כל זה עבורכם, עדיין חשוב שתבינו את היסודות בעצמכם. פעולה זו תאפשר לכם לקבוע כיצד החברה שלכם יכולה לצמוח ולשגשג, החל מהיום.


אבל ראשית, מהי הנהלת חשבונות? הנהלת חשבונות היא אחד המרכיבים החשובים ביותר לניהול עסק מצליח - מעבר להיותו חובה חוקית. ניתן להגדיר אותו כתהליך המעקב, המדידה והניתוח של המידע הכספי שלך בכדי להבין את הפרטים הקטנים והעסקיים של העסק שלך - לאן הכסף שלך הולך?


להלן הצעדים לניהול עסקי ופיננסי נכון לעסקים קטנים:


  1. פתח חשבון בנק עסקי

  2. עקוב אחר כל עסקה

  3. צור את הדוחות הכספיים הנכונים

  4. הגדר שירותי שכר

  5. הערך את הצלחת העסק שלך לאורך זמן

  6. שקול לשכור איש מקצוע

1. פתח חשבון בנק עסקי

פתח חשבון בנק עסקי לאחר רישום חוקי של העסק שלך. ניהול עסקי חכם מתחיל בהפרדה בין החיים האישיים והעסקיים. פעולה זו תאפשר לך לעקוב בקלות אחר ההוצאות וההכנסות שלך. לפני שאתה פותח חשבון בנק, הקפד לבצע מחקר על כל האפשרויות השונות. השווה מבני עמלות, הזדמנויות חיסכון וגורמים אחרים הספציפיים לסוג העסק שלך, בדוק את ההתקשרות הכי יעילה מול הבנקים, אילו מסמכים תידרש להציג בפגישה עם פתיחת החשבון הראשוני שלך. מסמכי הרישום שלך, לרישיון, שם העסק ועוד.

2. עקוב אחר כל עסקה

על מנת לעקוב אחר הכספים שלך, יש חשיבות מכרעת לרישום יומי של העסקאות שלך. הדבר נעשה באמצעות תהליך המכונה הנהלת חשבונות, אשר רושם את הרכישות, המכירות, הקבלות והתשלומים שלך באופן יומיומי. תוך כדי כך, יש לסווג כל עסקה מדו"ח הרווח והמאזן הכולל של החודש. תוצאה נוספת של הנהלת חשבונות היא היכולת לבצע מעקב בנקאי חודשי. זהו התהליך של לוודא שכל מה שרשמת ברשומות שלך כמזומן בחודש נתון תואם את הצהרת הבנק שלך, והסכום זהה. אם לא, תצטרך להתאים אותם בהתאם.

3. צור את הדוחות הכספיים הנכונים

הנהלת חשבונות כחלק מניהול עסקי תאפשר לך לעקוב אחר הכנסותיך והוצאותיך מדי יום, אך זהו רק חלק קטן מכל תהליך החשבונאות. חשבונאות כרוכה גם בפרשנות של המספרים הללו על מנת לקבל השקעות, להרחיב את העסק שלך ולדעת ידע טוב יותר כיצד אתה מוציא את כספך. התאם את עצמך, כי תצטרך להכין דוחות כספיים.

4. הגדר שירותי שכר

אם אתה מתכנן להעסיק עובדים ו/או קבלנים עצמאיים (פרילנסרים), תצטרך לקבוע אסטרטגיה לשלם להם משכורת, הטבות ותשלום מסים.

5. הערך את הצלחת העסק שלך לאורך זמן

בעזרת הידע בדוחות הכספיים והתהליכים הכספיים הללו הקשורים לחברה שלך, תוכל לקבל הבנה הרבה יותר טובה בניהול העסקי הפיננסי של העסק שלך. תוך כדי שמבחינים בדפוסים, תוכלו לקבל החלטות ניהוליות מושכלות לעתיד.

6. שקול לשכור איש מקצוע

יכול להיות שהעסק שלך צומח וניהול חשבונאות משלך איננו השימוש היעיל ביותר בזמנך. במקום זאת, תוכל לשכור מישהו אחר שיעשה זאת עבורך, כמו רואה חשבון, מנהל חשבונות או רו"ח.

רואה חשבון הוא רואה חשבון מוסמך שעבר בחינות קפדניות כדי להוכיח את ידיעותיו בדוחות כספיים, מיסים ושירותי ייעוץ. שכירת יד עוזרת יכולה לעשות פלאים עבורכם, החל לחסוך לכם כסף וזמן לעשות מיסים, לסייע בשיפור הסיכויים שלכם לקבל מימון והלוואות ממשקיעים ובנקים. אפשר להעסיק מישהו במשרה חלקית, למשל בעונת המס, או משרה מלאה לעבוד על כל הצרכים שלך (מנהל כספים ראשי, רואה חשבון ומנהל חשבונות). בהתאם לתקציב שלך ולמורכבות העסק שלך, העלויות והצרכים של אלה ישתנו.

בין אם החלטת לשכור עזרה חיצונית ובין אם לא, חשוב שתבין את חלקך באחריות פיננסית זו. אפילו עם רואה חשבון, עדיין תצטרך לארגן את הזמן והמשאבים שלך כראוי. ניהול עסקי פיננסי נכון לעסק קטן הוא קריטי לטווח הרחוק.

כמו כן, תצטרך להחליט כיצד תקבל תשלום מלקוחות. האם אתה מקבל מזומן, כרטיסי אשראי וכו'.

בסך הכל, עם שלבים אלה בוודאי תהיה מוכן לקחת בעלות על הניהול העסקי הפיננסי של העסק שלך. אחרי הכל, כבר הקמת עסק משלך, מה שאומר שאתה בעל מוטיבציה וגם מסוגל לעשות כל כך הרבה יותר!


ביבליוגרפיה: https://www.wix.com/blog/2019/05/small-business-accounting-guide


לין בניית אתרים מציעה שירותי בניית אתרים לעסקים במחיר מדהים של 1,000 ש"ח בלבד (לא כולל דומיין ואחסון אך נשמח לעזור לכם בנושא!)

בניית אתרים, אתרי תדמית, אתרים לעסקים, בניית אתרי תדמית,

בניית אתרים תדמיתיים, חברה לבניית אתרים, בניית אתר, דף נחיתה, בניית דפי נחיתה, בניית אתר בזול, בניית אתרים בזול, בניית אתר למובייל

נשמח לעזור לכם לחסוך אלפי שקלים בבניית האתר שלכם

בניית אתרים

הזמינו שיחת ייעוץ חינם

  • בניית אתרים

lin@lin.co.il

058-5832323