תמונת נושא - פוסט בבלוג

ברוכים הבאים לבלוג של LIN.co.il
אנו מציעים מגוון שירותי דיגיטל לעסקים.

רוצים להתייעץ בקשר לבניית אתרים? עיצוב גרפי? כתיבת תוכן? קידום העסק?

תרגישו חופשי להזמין שיחת ייעוץ ידידותית ללא עלות.

מה זה פאביקון ולמה הוא כל-כך חשוב?

בעת בניית אתר אינטרנט, אנשים נוטים להתעלם מדבר קטן שיכול לעשות הבדל גדול: הפאביקון. הפאביקון הוא תוספת פיצית (וקריטית) לאתר שלך שמשאירה רושם חשוב. למה לא כדאי לנו לזלזל בו?


מה הופך את הפאביקון לאלמנט כל-כך משמעותי בבניית אתרים? במאמר זה נספר לך על חשיבותו של הפאביקון, ונלמד אותך איך תוכל ליצור אחד כזה.


מה זה פאביקון?

פאביקון הוא הסמל הקטן (16x16 פיקסלים) שמוצג בדרך כלל בכרטיסיות בחלק העליון של דפדפן האינטרנט. או בקיצור, וכך גם מעיד שמו, פאביקון הוא "סמל מועדף" (Fave + Icon) שמייצג את האתר שלך כשהוא מופיע במועדפים. הפאביקון לא רק מופיע למעלה בלשונית הדפדפן כשאתר האינטרנט שלך פתוח, אלא הוא נמצא גם בסרגל הסימניות של הדפדפן, בהיסטוריה ובתוצאות החיפוש לצד כתובת האתר.


במקרים מסוימים, כמו בגוגל כרום, הפאביקון אפילו יופיע בדף הבית של הדפדפן שלך. במילים אחרות, כאשר אתה יוצר פאביקון, הוא משמש כסמל של האתר שלך, או כמזהה ויזואלי שמסייע בידי המשתמשים לזהות את אתר האינטרנט שלך ברחבי האינטרנט.
למה הפאביקון כל-כך חשוב?

אפילו שמדובר באלמנט כל-כך קטן, לפאביקון חשיבות רבה והוא משפר את חווית המשתמש, המיתוג והמקצועיות של כל אתר אינטרנט.


חווית משתמש: הפאביקון הוא כמו רמז ויזואלי שמזוהה עם אתר האינטרנט שלך, ובכך באופן בלתי נמנע משפר את חווית המשתמש באתר. איך? הפאביקון עוזר למשתמשים למצוא בקלות את הכרטיסייה של האתר שלך בדפדפן שלהם, באפליקציות שונות ובסרגל הסימניות. הפאביקון מקל על המשתמשים לבקר באתר שלך שוב ושוב, ולכן ההשפעה שלו חיובית על חווית המשתמש (בעיקר בכל הנוגע למובייל). על גרסת המובייל של אתר האינטרנט שלך ליצור השפעה, ומה יכול להשאיר חותם טוב יותר מאשר סמל שמייצג את המותג שלך?


מיתוג: למותג מגובש באמת, אפילו הפרטים הקטנים ביותר חשובים. למרות גודלם הקטן, סמלים תורמים למיתוג ולנראות של אתר האינטרנט שלך על ידי הרחבת שפת המותג שלך מחוץ לאתר והחתמתה על דפדפן האינטרנט. הפאביקון מוסיף ללגיטימיות ולמקצועיות של אתר האינטרנט שלך, וגורם לו להיראות ייצוגי ומרשים.


אמינות ומקצועיות: למרות שלפאביקון אין השפעה על מידת האבטחה של אתר האינטרנט שלך, נמצא כי משתמשים סומכים יותר על אתרים שיש להם פאביקון. הסיבה לכך היא שהפאביקון מסמן למשתמשים באופן חד משמעי שהם נמצאים באתר שלך, ולא באתר אחר.


איך ליצור פאביקון?

הפאביקון צריך להיות בהלימה עם הלוגו של המותג שלך. מכיוון שהפאביקון מסייע בהרחבת מאמצי המיתוג שלך, הוא צריך לחזק את זהות המותג שכבר בנית, ולא להסיח את דעת המשתמשים ממנה. לשם כך, כדאי לשקול לשכור מעצב מקצועי. תוכל גם ליצור אחד בעצמך באמצעות תוכנת עיצוב לבחירתך, או מחוללים כאלה ואחרים.


הגודל האופטימלי ליצירת פאביקון הוא 16x16 פיקסלים, שזה הגודל שבו הוא מוצג לרוב. עם זאת, הפאביקון יכול להופיע גם בממדים גדולים יותר (כגון 32x32 פיקסלים). פורמט הקובץ המועדף עבור הפאביקון הוא PNG ,JPEG או SVG.


לין בניית אתרים עזרה לעצמאיים ולבעלי עסקים לחסוך למעלה ממיליון שקלים בבניית אתרים. צריכים עזרה? רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתנו קשר :)


ביבליוגרפיה:

https://www.wix.com/blog/2019/07/what-is-favicon-how-to-make/