Reading%20a%20Newspaper_edited.jpg
  • LIN.co.il

ניהול עסקי נכון בפייסבוק

בימים אלו, כל עסק פשוט חייב להראות נוכחות ברשתות החברתיות הפופולריות. בפייסבוק ניתן למצוא כלים רבים שעסקים יכולים להשתמש בהם ולשפר את הניהול העסקי. הנוכחות שלנו בפייסבוק מסייעת לתקשר עם לקוחות פוטנציאליים, ובכך להגדיל את העסק. דף הפייסבוק מסייע לקדם את הלגיטימציה של העסק שלך בעיני הלקוח. בית עסק ללא דף עסקי בפייסבוק עלול להיתפס כמיושן במקרה הטוב, או ככלל לא אמין במקרה הרע.

ישנן דרכים רבות מגוונות לקידום הניהול העסקי שלנו באמצעות דף פייסבוק. במאמר זה נציג בפניכם 6 כללים לניהול עסקי נכון בפייסבוק:


1. יצירת דף עסקי

ראשית יש ליצור דף פייסבוק נפרד לעסק שלך. הדף העסקי ישמש אותנו לצורך ניהול עסקי נפרד למטרות העסק בלבד, ובו יתפרסמו פוסטים המתקשרים למטרות קידומו ופרסומו, ולמען חיזוק הניהול העסקי. לעומת פרופיל רגיל, לדף פייסבוק עסקי לא צריך להוסיף חברים; רק מי שיעשה לייק לדף שלכם יראה את התוכן שאתם מפרסמים. לאחר פתיחת דף הפייסבוק, עלינו להוסיף כמה שיותר מידע על העסק, כולל כתובתו, פרטי ההתקשרות, ציון כתובת אתר האינטרנט הרשמי של העסק, שעות פעילות, שירותים ומוצרים, מבצעים וכדומה. ישנה חשיבות רבה לצירוף תמונת פרופיל תואמת וצירוף הסבר נוסף על פועלו של בית העסק. יצירת דף פייסבוק עסקי היא החלק הראשון בניהול עסקי נכון בפייסבוק. זכרו – צרו דף נפרד ואל תנהלו את העסק דרך הפרופיל האישי שלכם.

2. פרסמו בדף באופן קבוע

כדי להשתמש בעמוד פייסבוק לקידום הניהול העסקי של העסק שלכם, עליכם להשתמש בו ולפרסם פוסטים באופן קבוע, זאת כאשר יש לפרסם לפחות פעם ביום, להתקרב לציבור הלקוחות ולגרום להם להגיב על הפרסומים שלכם. יחד עם פרסום באופן קבוע, לא פחות חשוב לפרסם תוכן איכותי. פרסום של תוכן איכותי ומקורי באופן קבוע בדף העסקי ישפר משמעותית את החשיפה שלו, ובאמצעות לייקים ותגובות של העוקבים שלכם, גם החברים שלהם בפייסבוק יראו את הדף העסקי שלכם!

3. קידום הדף העסקי

הרי איזו תועלת נפיק מעמוד הפייסבוק אם ניצור ונשתף תוכן נהדר, אך מבלי שצופים בו? למרבה המזל, ישנן דרכים להגדיל את ציבור העוקבים בפייסבוק. בעת יצירת הדף, שלחו הזמנות לחברים שלכם, ובקשו מהם לסמן בו לייק. טכניקות שיווק מסורתיות עשויות אף הן להרחיב את קהל הגולשים, ולייעל את הניהול העסקי. מומלץ להציב קישור לדף הפייסבוק העסקי שלכם בחתימת הדואר האלקטרוני, ולכתוב מה הן מילות החיפוש הרלוונטיות אחר הדף בכרטיסי הביקור שלך.

4. תעוררו עניין בקרב העוקבים

האלגוריתם החדש של פייסבוק מעניק עדיפות לדפי פייסבוק שיוצרים מעורבות ברחבי הרשת החברתית. לפני שתפרסמו פוסט, עליכם לחשוב טוב האם הפרסום עשוי לייצר שיחה. בנוסף, על העסק לקיים אינטראקציה עם העוקבים, זאת על ידי הוספת תגובה לתגובות שלהם. יש להשתמש בדף הפייסבוק למטרה החברתית, זאת על ידי הכרת צרכי הלקוחות ומענה לביקורות שונות באמצעותו. המפתח למעורבות רבה פרסום תוכן איכותי. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, נסה להיות ידידותיים ושוחחו עם המגיבים.

5. נסו להגיע לחברים של לקוחותיכם

סביר להניח שאנשים ינסו להשתמש בשירותי החברה אם חבריהם משתמשים בהם. המדיה החברתית היא טכניקת ה'מפה לאוזן' החדשה. לקוחות החברה הם תומכיה הטובים ביותר, ויש לשאוף לכך שדף הפייסבוק של העסק יתוייג במידת הצורך. לאחר שהלקוחות יוצרים אינטראקציה עם הדף שלך, חבריהם רואים את פעילותם בעדכוני החדשות שלהם. אם לדוגמה יש לכם עסק פיזי, בקשו מהלקוחות שלכם לבצע צ'ק אין לעסק שלכם תמורת הנחה בתמורה. ביצוע הצ'ק אין יאפשר ללקוחותיכם לפרסם את העסק שלכם בקרב חבריהם. ניהול עסקי נכון בפייסבוק הוא לנצל את הרשת החברתית ככלי מפתח לגיוס לקוחות חדשים.

6. נסו לפרסם מודעות בפייסבוק באופן ממומן

אם אתם מתקשים להגיע ללקוחות באופן אורגני, נסו לפרסם בפייסבוק בתשלום. פוסטים מקודמים נראים כמו פוסטים רגילים, אך הם ממוקדים יותר ומגיעים לקהל רב יותר. הכלים של הפייסבוק יעילים מאוד ומקלים על המיקוד לקהל יעד ספציפי. ניתן למקד את הפרסום לקהל על פי מין, מיקום, גיל ותחומי עניין. מכיוון שרשת הפייסבוק אוספת את נתוני המשתמשים, היא יכולה למקד את הפרסומות שלכם לאלו שסביר להניח שיהיו מעוניינים במוצר או בשירות שאתם מציעים. הפלטפורמה כוללת גם כלי ניתוח שיסייעו לכם להבין אילו מודעות מניעות עניין רב יותר בקרב הלקוחות שלכם.

לסיכום, ניהול עסקי נכון בפייסבוק מתחיל בניהול נפרד של העסק בדף עסקי ייעודי לו בלבד. חשוב מאוד להשתמש ברשתות חברתיות פופולריות כמו פייסבוק על מנת לקדם אתהעסק שלכם, לשפר את התדמית שלו בקרב לקוחותיכם הקיימים, ולגייס לקוחות חדשים על בסיס קבוע.

לין בניית אתרים מציעה בניית אתרים בסטנדרט גבוה ב-1,000 ₪ בלבד (לא כולל דומיין ואחסון אך נשמח לעזור לכם ברכישתם).

נשמח לעזור לכם לחסוך אלפי שקלים בבניית האתר שלכם

בניית אתרים טלפון

הזמינו שיחת ייעוץ חינם

או התקשרו 058-58-32323

א'-ה' | 9:00-17:00

מגדל קרן פייר | רמת גן

(מתן שירות בכל הארץ)