בעלי עסק? נשמח להציע לכם בניית אתר, שירותי עיצוב ותוכן, תרגום, סליקת אשראי ועוד

קניית דומיין – השוואת מחירים ושאלות נפוצות

דומיינים. הם בכל מקום. הגיע הזמן לרכוש דומיין, ויש לכם אלף שאלות. מה זה דומיין? מה המחיר של דומיין? איפה כדאי לקנות דומיין? כל הפרטים במאמר.

לפני הכל, מה זה דומיין?

דומיין הוא כתובת אתר. לכל אתר באינטרנט יש כתובת משלו. כדי שהאתר יהיה באוויר אנחנו צריכים לקנות דומיין ואחסון. לדומיין יש סיומות רבות: co.il, com, net ועוד ועוד... הסיומת הפופולרית בעולם היא .Com הסיומת של דומיין ישראלי היא co.il והיא הפופולרית ביותר בארץ כמובן.

איזה דומיין כדאי לקנות?

זה ממש תלוי בסוג העסק שלכם ואיפה אתם הולכים לשווק אותו.

דוגמה 1: אם יש לכם עסק למטרות רווח בישראל, והלקוחות שלכם ישראלים, ההמלצה שלנו כאן בלין בניית אתרים היא לרכוש דומיין ישראלי co.il.

דוגמה 2: אם יש לכם חנות אינטרנטית שמוכרת בכמה ארצות, כדאי לכם לרכוש דומיין בינלאומי com.

איפה כדאי לקנות דומיין?

לא משנה איפה תחליטו לקנות את הדומיין, אנחנו ממליצים שזה יהיה בחברה ישראלית (כל עוד המחיר סביר כמובן). הסיבה לכך היא ששירות הלקוחות בשפה העברית והממשק סביר להניח יהיה בעברית.

רכישת דומיין - השוואת מחירים בין 3 חברות ישראליות (נכון ליום כתיבת המאמר 29.5.2020):

1) רכישת דומיין בבוקס – box.co.il

בין אם תבחרו לרכוש דומיין ישראלי או דומיין בינלאומי, תשלמו 67 ₪ לשנה בלבד כולל מע"מ.

2) רכישת דומיין באינטרניק – https://www.internic.co.il מחיר של דומיין ישראלי או בינלאומי באינטרניק הוא 74 ₪ כולל מע"מ לשנה.

3) רכישת דומיין בדומיין דה נט - https://www.domainthenet.com/

מחיר של דומיין ישראלי בדומיין דה נט הוא 92 ₪ כולל מע"מ לשנה. מחיר של דומיין בינלאומי בדומיין דה נט הוא 64.35 ₪ כולל מע"מ לשנה הראשונה ואז כל שנה 96.67 ₪ עבור חידוש שנתי.

איך אפשר לדעת אם הדומיין פנוי? אי אפשר לקנות כל דומיין – אם מישהו רכש את הדומיין לשנה לפניכם, הוא יהיה שייך לו למשך השנה (או למשך כמה שנים... תלוי בתקופת הרכישה). ניתן לבדוק האם הדומיין פנוי בעת הרכישה, אם הוא יהיה תפוס אז לא תוכלו לרכוש אותו.

אם אני רוצה לקנות ממישהו דומיין, איך אני יכול לאתר אותו ולתת לו הצעת מחיר? תוכלו להיכנס לאיגוד האינטרנט הישראלי בקישור https://www.isoc.org.il/whois ולבדוק למי הדומיין המבוקש שייך.

אנחנו בלין בניית אתרים מייעצים ללקוחותינו ללא עלות בכל הקשור לבחירת הדומיין הכי מתאים להם!

צור קשר וקבל אתר בסטנדרט גבוה במחיר של 1,000 ₪ בלבד

(לא כולל דומיין ואחסון אך נשמח לעזור לכם ברכישתם כמובן).