top of page

חדש! הזמנת אתר אונליין

מעוניינים בבניית אתר לעסק שלכם? אנחנו כאן

שירותים לעסקים בלין

התרשמו ממגוון רחב של שירותים דיגיטליים לעסקים

צריכים תוכן לאתר או לעסק?

לין מציעה כתיבת תוכן לעסקים במחירים משתלמים

בניית אתרים – כל השאלות והתשובות

אם אתם עורכים סקר שוק והשוואת מחירים בבניית אתרים ופונים לחברות שונות לבניית אתרים, אתם בוודאי מקבלים הצעות מחיר של כמה אלפי שקלים טובים ומפציצים אתכם במושגים מעולם בניית האתרים שאין לכם שום ידע ממשי בהם.


במאמר זה נסקור תחילה את המושגים הבסיסיים בבניית אתרים, ולאחר מכן נעבור לשאלות שאתם צריכים לשאול כל חברה שמתעסקת בבניית אתרים שתפנו אליה בהמשך הדרך.

אז כמו כן, נתחיל ב-2 מושגי יסוד שאתם חייבים להכיר:


1) דומיין – דומיין הוא למעשה כתובת האתר שלכם. לכל אתר יש כתובת משלו (לדוגמה, כתובת האתר שלנו היא www.lin.co.il). רכישת דומיין היא חובה והיא אחד מ-2 התנאים לאתר: דומיין ואחסון. לכל דומיין יכולה להיות סיומת רלוונטית אליו; לדומיינים ישראלים יש את הסיומת co.il ולדומיינים בינלאומיים יש את com. אם אתם מעוניינים בבניית אתר לעסק שלכם שנמצא בישראל, אנחנו ממליצים לקנות דומיין ישראלי. ניתן לרכוש דומיין אצל ספקי דומיינים בארץ ובחו"ל (דומיינים ישראלים ניתן לרכוש רק בארץ למיטב ידיעתנו). אם לא תרכשו דומיין בעצמכם ותעשו זאת דרך חברה לבניית אתרים שתבנה את האתר לעסק שלכם, תוודאו שהם רושמים את הדומיין על שמכם; זה מאוד חשוב! בהמשך המאמר נדבר על מחיר דומיין לשנה.

2) אחסון – כל אתר מאוחסן על שרת. אחסון על שרת הוא התנאי השני שצריך להתקיים כדי שהאתר יהיה באוויר. ללא דומיין או אחסון, אף אחד לא יוכל לגשת לאתר האינטרנט שלכם. ניתן לרכוש אחסון ישירות מחברות המציעות אחסון אתרים בארץ ובחו"ל אך חשוב לוודא האם האחסון מאובטח ברמה גבוהה ומה הוא כולל.


כמו כן, חלק מהחברות לבניית אתרים יציעו לכם לרכוש דרכם דומיין ו/או אחסון ויציעו לכם שירותי ניהול שונים ומגוונים לאורך השנה.

אחרי שהכרתם את שני מושגי היסוד דומיין ואחסון, נציין כמה שאלות נפוצות בבניית אתרים ואז נדריך אתכם מה כדאי לכם לשאול חברות לבניית אתרים.


1) כמה עולה דומיין? המחיר של דומיין יכול לנוע בין 67 ₪ לדומיין ישראלי ועד כ-80 ₪ לדומיין בינלאומי (תלוי בסיומת הדומיין. יש עשרות רבות של סיומות אבל מעט מאוד מהן פופולריות כיום). אנחנו ממליצים לקנות דומיינים באתר BOX בכתובת: www.box.co.il 2) כמה עולה אחסון? המחיר של אחסון משתנה מאוד בין אתר לאתר ושירות לשירות; מה זאת אומרת? יש אתרים אשר דורשים שטח אחסון גדול יותר, יש אחסונים יותר מאובטחים ופחות מאובטחים, יש אחסונים ריקים ויש אחסונים עם פיצ'רים נוספים (כמו WIX). המחירים הממוצעים הם כמה מאות שקלים לשנה (תלוי באחסון ובשירות כמובן).

3) מה המחיר של בניית אתר אינטרנט? שאלה מצוינת! מחיר בניית האתר לעסק שלכם יכול להשתנות דרסטית בין חברות לבניית אתרים. זה תלוי בפלטפורמה שתרצו לבנות עליה את האתר שלכם, תלוי ברמת הגימור של האתר מבחינה עיצובית, תלוי במי כותב את התוכן – אתם או איש מקצוע? יש המון פרמטרים לקביעת מחיר של בניית אתר ואת התשובה המלאה לשאלה הזאת נשאיר למאמר בפני עצמו. כדי לא להשאיר אתכם במתח – המחיר הממוצע מהניסיון שלנו וממה שאנחנו שומעים ממתעניינים הוא שאתר תדמית יכול לנוע בין 3,500-8,000 ₪ (רק דמי הקמה! ללא תשלום שנתי עבור דומיין ואחסון) בהזדמנות חגיגית זו, נציין שאנחנו בלין בניית אתרים, מציעים בניית אתר אינטרנט בסטנדרט גבוה וב-1,000 ₪ בלבד (לא כולל דומיין ואחסון אך נשמח לעזור לכם ברכישתם).

4) האם אפשר לבנות אתר בתשלום חד פעמי? התשלום עבור בניית האתר הוא בדרך כלל חד פעמי, אך יש לשלם על דומיין ואחסון בכל שנה (כל עוד רוצים את האתר באוויר).

5) בניית אתרים בוויקס או בוורדפרס? זה מאוד תלוי איזה אתר אתם צריכים. אם אתם בעלי עסקים שצריכים אתר תדמית שמורכב מטקסטים, תמונות וסרטונים, אנחנו ממליצים על בניית אתר בוויקס. אם אתם צריכים אתרים מאוד מורכבים וכבדים, של מערכות נתונים ודברים בהתאמה אישית ברמה של קוד, כנראה שתצטרכו לבנות בוורדפרס, אך ההקמה תעלה אלפי שקלים רבים.

ועכשיו, מה חובה עליכם לשאול חברות לבניית אתרים כשאתם פונים אליהן?


1) מה עלות האתר כוללת? וודאו היטב על מה אתם משלמים; האם המחיר כולל את אפיון האתר? האם הקמת אתר האינטרנט כוללת עיצוב גרפי? מי יכתוב את התוכן? כמה עמודים יהיו באתר האינטרנט שלכם? האם בניית האתר כוללת תמונות או שאתם תצטרכו לרכוש אותן בנפרד? האם המחיר כולל פונט/ים? ועוד ועוד. חשוב-לוודא-את-הכל! שימו את כל הצרכים שלכם על השולחן וודאו שבונה האתרים נותן לכם הצעת מחיר שכוללת הכל. בקשו דוגמאות לאתרים שהם בנו כדי להתרשם! זה מאוד מאוד חשוב כדי להתרשם מהרמה.

2) האם האתר מותאם למובייל? אתר שלא מותאם למובייל לא שווה כלום בימינו. וודאו שבניית האתר כוללת התאמה למובייל! המון אנשים גולשים באינטרנט באמצעות הטלפון הנייד שלהם וחשוב מאוד שהאתר שלכם ייראה טוב גם במחשב וגם במובייל. (נאמר בסוגריים שמנוע החיפוש של גוגל אוהב אתרים שנראים טוב במובייל).

3) כמה יעלה לבצע שינויים עתידיים באתר? רוב בוני האתרים לצערנו הרב, ירצו שתמשיכו להיות תלויים בהם בכל שינוי ושינוי קטן באתר, והם כמובן יגבו מכם תשלום עבור כל שינוי קטן באתר. וודאו היטב בכמה כסף מדובר; אתם לא רוצים להיות תלויים במישהו שייקח לכם מאות שקלים על שינויים קלים באתר.

4) מהם דמי האחזקה השנתיים עבור דומיין ו/או אחסון? ודאו שבהצעת המחיר שאתם מקבלים יש התייחסות עמוקה ומפורטת בכל הקשור לעלות הדומיין ו/או האחסון השנתית.

5) האם האתר יהיה מאובטח HTTPS? אבטחת אתר אינטרנט בפרוטוקול HTTPS היא דבר חשוב וקריטי מאוד הן לאבטחת האתר והן לקידומו בגוגל. ניתן לומר שגוגל נותנת נקודות זכות לאתרים מאובטחים HTTPS.

6) מה קורה במקרה של פריצה לאתר? כמה יעלה לתקן את הנזק? לצערנו הרב, באתרי וורדפרס בעיקר, יש המון תרחישי פריצות לאתרים. בהרבה מקרים, עלות שחזור ותיקון הנזק עלולה להגיע גם לאלפי שקלים. ודאו שכתוב בהסכם מה יהיה מחיר תיקון הפריצה לאתר ושחזור הגיבוי האחרון. אם תחליטו לבנות אתר אינטרנט בוויקס, יהיה לכם פחות כאב ראש בנושא האבטחה.

לסיכום, בניית אתרים זה דבר מורכב יותר ממה שחושבים; זה לא מתחיל ונגמר בעיצוב! נציין בשנית שחובה עליכם לבקש דוגמאות של אתרים מחברות לבניית אתרים שאתם פונים אליהן. תראו מה הרמה העיצובית של האתרים שהם בונים והאם זה תואם את הציפיות שלכם. אתם

מוזמנים להתרשם כאן מעשרות רבות של אתרים שבנינו: www.lin.co.il/websites

לין בניית אתרים עזרה לעצמאיים ולבעלי עסקים לחסוך למעלה ממיליון שקלים בבניית אתרים.

צריכים עזרה? רוצים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתנו קשר :)

Comments


בניית אתרים ועוד דברים מעניינים בבלוג של לין

הצהרה

כל הכתוב אינו מהווה ייעוץ כזה או אחר. 
אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע הניתן על ידי גורם מוסמך כזה או אחר, ועל הקורא לפנות ולהתייעץ עם גורם מו
סמך בטרם נקיטת כל פעולה כזו או אחרת. 
כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא, עושה זאת על אחריותו בלבד והאחריות לכל תוצאה ישירה או עקיפה, בשל הסתמכות על האמור, תחול על המשתמש
 בלבד. חלק מהתוכן המופיע בבלוג זה נכתב על ידי צדדים שלישיים ועל ידי בינה מלאכותית (AI), וללין בניית אתרים אין אחריות כלשהי על תוכן זה.
לין בניית אתרים לא תהיה אחראית לכל נזק או פגיעה כלשהם, מכל סוג או צורה, שייגרמו למשתמש ו/או ליישות כזו או אחרת כתוצאה מהסתמכות ו/או שימוש בתוכן.
על כן, למשתמש או למי מטעמו לא תהיה כל טענה לגבי התוכן המפורסם באתר זה.